Inwestor: LPP
Architekt: Studio 1:1
Zdjęcia: LPP & zespół Spectra
Spectra Lighting & LPP: Rzeźbimy światłem przyszłość retailu.
Jak światło staje się cichym sprzedawcą i kluczowym elementem strategii marki? Poprzez partnerstwo oparte na głębokim zrozumieniu, w którym design spotyka się z technologią, a wizja architekta z sercem produkcji.
Jesteśmy niezwykle dumni, mogąc zaprezentować efekt naszej wieloletniej współpracy z LPP – niekwestionowanym liderem branży fashion. Dla marki Reserved, której pasja i dynamika rozwoju inspirują i wyznaczają trendy, oświetlenie nie mogło być jedynie dodatkiem. Miało stać się integralną częścią architektury, która opowiada historię marki i dba o doznania jej klientów.
Wspólnie z wizjonerskim zespołem Studia 1:1 podjęliśmy wyzwanie: stworzyć system oświetleniowy, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale stanie się wizualnym kodem marki. Wiedzieliśmy, że standardowe, katalogowe oprawy nie uniosą tej ambicji. Jako polski producent profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych, naszą siłą jest zdolność do tworzenia unikalnych produktów – od pierwszej kreski projektanta po finalny, dopracowany detal.
Odpowiedzią naszego zespołu R&D był autorski projekt oprawy wpuszczanej Swing Oval. Jej miękka, organiczna forma przełamuje geometrię przestrzeni handlowej, wprowadzając na sufit artystyczny, powtarzalny rytm. Jej prawdziwa siła tkwi jednak w tym, jak wspiera doświadczenie klienta:
Projekt dla LPP to dowód na to, że skuteczne oświetlenie sklepowe to żyjący ekosystem. Obok flagowej oprawy Swing Oval, wdrożyliśmy szereg innych, specjalistycznych rozwiązań, z których każde pełni precyzyjnie określoną rolę:
Ta realizacja to symbol naszej filozofii. Wierzymy, że światło nie jest produktem, a strategicznym narzędziem, które w rękach świadomych marek i projektantów ma moc kreowania przestrzeni, budowania emocji i wspierania biznesu.