05.10.2021
UN Global Compact Network Poland 2021

Firma Spectra Lighting powstała w roku 2000 w Warszawie i nieprzerwanie od 20 lat zajmuje się produkcją oraz dystrybucją profesjonalnego oświetlenia do większości obiektów użyteczności publicznej, takich jak biura, hotele, muzea, szkoły, kina, teatry zarówno w zakresie oświetlenia wewnętrznego jak i zewnętrznego . Od 2019 nasze produkty wytwarzane są w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, który został zbudowany w oparciu o najnowsze ekologiczne technologie. Nasze projekty i produkty są wysoko cenione nie tylko na rodzimym rynku, jak również w 32 krajach całego świata, do których aktualnie eksportujemy nasze oświetlenie.

Wszyscy trzej właściciele i jednocześnie członkowie zarządu ukończyli Technikę Świetlną na warszawskiej i poznańskiej Politechnice, co od samego początku działalności wywarło czysto ekspercki oświetleniowo nie tylko na walory estetyczne naszych produktów, ale również jakościowe zarówno te pod względem użytych materiałów, jak również szeroko pojętą jakość światła . Posiadanie odpowiedniego wykształcenia oraz rozumienie odpowiedzialności społecznej pozwoliło nam od samego początku na odpowiednie dobieranie właściwych najwyższej jakości komponentów do produkcji naszych opraw, co miało i ma wpływ na niskie zużycie energii naszych produktów oraz zapewnia bezpieczne środowisko do pracy w czasie ich użytkowania.

Nasze produkty są nie tylko bardzo dobre jakościowo, ale również estetyczne i bezpieczne. Aktualna oferta produkcyjna ograniczona jest wyłącznie do produkcji najbardziej oszczędnych opraw oświetleniowych wykonanych w technologii LED. Nasz dział konstrukcyjny pracujący z najnowszym oprogramowaniem do konstruowania opraw jest swoistym strażnikiem ekologicznego projektowania opraw oświetleniowych, planując optymalne ilości materiałów wymaganych do produkcji, optymalizując pracę maszyn poprzez ergonomiczne wykorzystanie materiałów jak oraz projektując właściwą optykę . Wprowadzenie systemu zarządzania ERP konsoliduje pracę wszystkich działów w firmie na wszystkich płaszczyznach, pozwala na znaczące usprawnienie działań logistycznych i i ma bezpośredni wpływ na większą wydajność pracy, szybszy i sprawniejszy obieg dokumentów, zwiększenie wydajności pracy maszyn, mniejsze zmęczenie pracowników, a także na mniejsze zużycie energii.

W ramach 5 Celu bierzemy udział w inicjatywie GCNP pod nazwą „Równe Szanse w Biznesie”. Wszyscy nasi pracownicy bez względu na płeć, wyznanie, pochodzenie społeczne, narodowość oraz orientację seksualną mają zapewnioną równość na wszystkich płaszczyznach funkcjonowania firmy. Nasza firma jako członek UN Global Compact stara się przestrzegać wszystkich Celów Zrównoważonego Rozwoju w imię poprawy jakości życia naszych pracowników i klientów oraz ochrony naszej planety. Bierzemy również w inicjatywach organizowanych przez UNGC Poland.